Wydarzenia

…o wszystkim

Badania specjalistycznych urządzeń i maszyn

Posted by admin on Październik - 31 - 2012

Kto odpowiedzialny jest za produkcję specjalistycznych maszyn i urządzeń, które pozwalają nam pracować, przemieszczać się i produkować niezwykłe i niesamowite urządzenia? Tabor kolejowy, kominy hut, walcownie i specjalistyczne urządzenia są dziełem profesjonalistów, którzy wiedzą, że ich wytwory muszą być dopracowane w każdym szczególe. Tworząc urządzenia wykorzystywane w przemyśle ciężkim czy w kolejnictwie nie ma miejsca na pomyłkę. To groziłoby niebezpieczeństwem dla wielu osób. Dlatego dopuszczenie do użytku każdego wytworu tego typu jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki specjalistycznym testom, które są w stanie zweryfikować wszystkie parametry maszyny, pojazdu czy urządzenia.

Badania takie przeprowadzane są w specjalnych ośrodkach. Licencjonowane stacje diagnostyczne jako jedyne posiadają potrzebny sprzęt i certyfikaty uprawniające do wydawania opinii. A jakie badania przeprowadzane są w takich miejscach? To bardzo specjalistyczne i dokładne pomiary. Każde urządzenie, które trafia do takich  miejsc poddawane jest takim testom jak   analiza wytrzymałościowa, która pozwala określić moc materiału, ważne są również pomiary hałasu, które wykluczają uciążliwe maszyny, szkodliwe dla zdrowia czy obliczenia numeryczne (http://www.rcc-nova.pl/page/6,mes). Sprzęty jakie wykorzystywane są podczas takich testów jest między innymi  maszyna współrzędnościowa i Laser tracker. Jednym z niezbędnych i obligatoryjnych badań jest  software testing bez wyników którego sprzęt nie może zostać dopuszczony do użytku. Jedną z nowatorskich metod badawczych jest termowizja Kraków – pozwalająca zweryfikować i sprawdzić wiele parametrów.

Stacje diagnostyczne tego typu jeszcze do niedawna były państwowymi jednostkami. Dopiero od niedawna specjalistycznym badaniem pojazdów i maszyn mogą zajmować się prywatne ośrodki. Musza być to jednak bardzo specjalistyczne stacje badawcze, które zatrudniają najlepszą kadrę pracowniczą i posiadają najwyższej jakości sprzęt badawczy.

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Bez kategorii

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site