Wydarzenia

…o wszystkim

Freelancerzy

Posted by admin on Sierpień - 17 - 2018

pozycjonowaniePraca na etat to stabilność zatrudnienia i wynagrodzenia. Wiąże się, jednak z małą ilością czasu dla siebie, rutyną i nikłymi możliwościami rozwoju. Coraz bardziej popularny staje się zawód tzw. freelancera. Jest to osoba działająca na swój własny rachunek, przyjmująca pojedyncze zlecenia. Nie jest zależna od żadnej firmy, nie ma ustalonych godzin pracy, a wynagrodzenie zależy od umiejętności i ilości włożonej pracy.

Freelancerzy mogą specjalizować się w różnych dziedzinach, takich jak programowanie, fotografia, pozycjonowanie stron (więcej na: euro-seo.pl/pozycjonowanie) czy copywriting. Popyt na wolnych strzelców rośnie wraz ze wzrostem stopnia cyfryzacji. Ich praca wiąże się, bowiem głównie z zagadnieniami dotyczącymi informatyki i sieci komputerowych. Obecnie istnieje wiele portali internetowych zrzeszających freelancerów. Dają im możliwość łatwego dotarcia do zleceniodawców, negocjacji stawki za zlecenie i chronią ich przed nieuczciwymi pracodawcami. Realizacja zadań odbywa się najczęściej za pośrednictwem internetu, ale w przypadku zawodów takich jak np. fotograf konieczne może być wyjście w teren i spotkanie z klientem. Freelancerzy powinni być dobrze zaznajomieni z kwestią rozliczeń podatkowych, ponieważ zagadnienie to nie jest jednoznaczne.

To jak powinni się rozliczać zależy m.in. od zawodu, którym się parają i od tego czy działają jako osoba prywatna czy jako firma. W niektórych przypadkach korzystniejsze może okazać się otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Dla uniknięcie ewentualnych konsekwencji, wolni strzelcy powinni skonsultować się z osobą specjalizującą się w temacie rozliczeń podatkowych.

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Internet

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site