Wydarzenia

…o wszystkim

Konsekwencje nie dbania o zęby

Posted by admin on Marzec - 14 - 2017

dentystaJak wiadomo, dbałość o zęby to podstawa naszego zdrowia. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie dbając właściwie o zęby, naraża się nie tylko na próchnicę, a co za tym idzie na ich utratę, ale także na wiele innych chorób spowodowanych przedłużającym się stanem zapalnym w jamie ustnej. Najkorzystniejsze dla stanu naszego uzębienia byłoby mycie po każdym posiłku, co jak wiemy jest raczej niewykonalne.

Jednak wystarczy, że będziemy szczotkować zęby dwa razy dziennie i kontrolować u stomatologa raz na pół roku, a na pewno dotrzymamy je w dobrym stanie aż do starości. Co może się stać, jeżeli nie będziemy przestrzegać tych zasad? Na pewno nic dobrego. Spodziewać się możemy próchnicy, a co za tym idzie brzydkich ubytków. To jednak nie wszystko. Niestety bardzo często zmianom chorobowym towarzyszy ból, a to już nie przelewki. Choroba bowiem postępuje i ubytek robi się coraz głębszy. Jeżeli zaś dojdzie do zainfekowania miazgi zębowej (czyli nerwu), objawy będą bardziej dokuczliwe.

Każdy, kto miał do czynienia z taką infekcją, wie co to znaczy. Przede wszystkim silny ból, utrzymujący się nieraz bardzo długo, nadwrażliwość na ciepło i zimno czy obrzęk. A co gorsze, kupowane przez nas leki przeciwbólowe najczęściej nie pomagają.

Stomatologia ma jednak sposób na walkę z tą chorobą. W takim przypadku podejmowane jest właśnie leczenie kanałowe inaczej zwane endodontycznym (szerzej opisane na stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/), które polega na usunięciu chorej miazgi i bakterii z komory i kanałów zęba, odkażenie oraz szczelne ich wypełnienie.

Podobne artykuły:

 • Omijaj laryngologa szerokim łukiem
 • Każdy z nas codziennie narażony jest na wiele chorób. Zapalenie uszu to jedna z wielu przykrych niespodzianek, jakie może nas spotkać w każdej porze roku. Niezależnie czy zima czy też lato schorzenie to może nas spotkać. Wówczas nie może obejść się bez wizyty u laryngologa. Podobnie zresztą jak dentysta Wrocław przyjmuje swoich pacjentów cały rok

 • Piękny uśmiech to zdrowe zęby
 • Któż z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Uśmiech taki to przede wszystkim zdrowe i proste zęby. A o uzębienie należy dbać już od najmłodszych lat.
  Dzieci często obawiają się wizyt u dentysty w obawie przed bólem jaki może je tam spotkać. W przypadku wizyt u dentysty jednak im są one częstsze tym mniej problemów

 • Higiena jamy ustnej
 • Najprostszy sposób zapobiegnięcia próchnicy to prawidłowe, systematyczne szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznej a także płynów do płukania jamy ustnej. Jednakże pomimo tych wszystkich zabiegów na zębach może pojawić się kamień. To substancja twardsza niż bakteryjna płytka nazębna, którą nie zawsze można usunąć przy pomocy samego szczotkowania. Dentysta Wrocław posługuje się specjalnym narzędziem tzw. skajlerem usuwającym

Categories: Zdrowie

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin

Search Site