Wydarzenia

…o wszystkim

Kulturalne aktywności XXI wieku

Posted by admin on Luty - 24 - 2012

Sposobów spędzania wolnego czasu jest setki, ba, można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że tysiące. Ile ludzi- tyle hobby. Każdy ma jakiś swój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Jedni preferują aktywnie spędzać czas. wybierając siłownię, basen czy wszelkie zajęcia ruchowe można rozruszać zastane kości i stawy po kilku godzinach siedzenia za biurkiem. Spacery to również pewna aktywność fizyczna. W chwili obecnej bardzo modne są spacery nordyckie, gdzie ludzie mogą łączyć przyjemne z pożytecznym, a jednocześnie być trendy. Wyjazdy za miasto, na działkę stanowią również formę odreagowania po ciężkim i szybkim życiu w mieście.
Jest również inny zestaw sposobów spędzania wolnego czasu. Wybierając kino, teatr czy muzeum wpływamy pozytywnie na rozwój naszej kultury. Jednakże dziś w dobie Internetu, DVD bardzo mała liczba ludzi decyduje się na wyjście z domu do teatru. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę, że w ten sposób kształtować można swoją osobowość ,a zarazem stawać się bogatszym w wiedzę. Rozwijać można się również w domu poprzez czytanie odpowiedniej prasy czy książek. Jest to sposób idealny dla domatorów.
ENCYKLOPEDIA DUSZY ROSYJSKIEJ
Niestety Polacy mają skłonność do biernego spędzania swojego ego i niechętnie po pracy ruszają się z domu. Telewizja to chyba jedna z najbardziej biernych form odpoczywania, jaką można sobie wyobrazić i niestety obecny poziom merytoryczny wielu programów pozostawia dużo do życzenia. Kolejną klęską XXI wieku jest Internet, która pochłania wolny czas bardzo wielu ludzi.
W dzisiejszych czasach można zauważyć tendencję, że ludzie niechętnie wychodzą z domu, a po ośmiu godzinach w pracy gnają do domu, gdzie znajduje się ich azyl. Nawet kontakty z rodziną, przyjaciółmi czy samorozwój – wszystko o schodzi na drugi plan w obliczu upojnego „nic nie robienia” w czasie wolnym.
9 – rekonstrukcja

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Hobby, rozrywka

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site