Wydarzenia

…o wszystkim

Lepiej dmuchać na zimne

Posted by admin on Sierpień - 16 - 2011

Ustawa o związkach partnerskich budzi całą gamę kontrowersji. Zatem jeszcze długo będziemy musieli na nią czekać. Nie znaczy to jednak, że osoby, które żyją w konkubinacie nie maja żadnych praw. W kodeksie cywilnym istnieją inne przepisy, których znajomość często może okazać się pomocna lub nawet zbawienna. Ludzie, którzy nie decydują się na krok, jakim jest małżeństwo, często boją się o swoją przyszłość finansową lub chcą aby to czego dorobią się wspólnie w razie nieszczęśliwego zdarzenia przypadło na partnera. Istnieje kilka złotych rad, z których warto skorzystać nawet przy błahych zakupach.

Przedmioty szczególnie cenne jak samochód, sprzęt czy akcesoria kuchenne warto kupować wspólnie. Na fakturze bowiem mogą zostać podane dane obojga partnerów. Podobnie jest z kupnem nieruchomości – domu, mieszkania czy działki. W akcie notarialnym można określić dowolny udział w zakupie nieruchomości. Warto jednakże zapamiętać, że w przypadku rozstania, każdy z udziałowców może domagać się zniesienia współwłasności.

Innym sposobem, aby zapewnić konkubentowi udział w mieszkaniu to umowa darowizny. Niestety nie jest to całkowicie bezpłatne. Partner w przeciwieństwie do męża lub najbliższej rodziny nie jest zwolniony z opłaty skarbowej. Warto jest również spisać testament, w którym jasno określi się co komu i w jakiej ilości należy się tuz po śmierci. Gdyby go zabrakło partner nie miałby żadnych praw do pozostawionego majątku.  W przypadku choroby należy spisać upoważnienie, iż partner ma pełne prawo do informacji na temat stanu zdrowia czy dostępu do dokumentacji medycznej. Gdy nie zadbamy o takie pismo, lekarz ma pełne prawo odmówić udzielenia jakichkolwiek informacji związanych z leczeniem partnera. Znajomość wielu ogólnie stosowanych przepisów prawnych jest bardzo przydatna a zważywszy na to, iż w Polsce prawie 200 tysięcy par żyje w konkubinacie. A związki partnerskie jeszcze nie są jasno i precyzyjnie uregulowane w żadnym kodeksie.

 

Patelnie

Podobne artykuły:

 • Apetyt
 • Konieczność jedzenia to rezultat utrzymania w organizmie żywym optymalnego poziomu składników pokarmowych. Bywa, że czasem mamy apetyt na szczególny rodzaj pożywienia, ale zdarza się również, że „mechanizm kontroli zawodzi” czego konsekwencja jest pojawienie się choroby.
  Głód pojawia się gdy pewna ilość składników we krwi – głównie glukozy – obniża się do bardzo małego poziomu, oraz gdy

 • Nieproszeni goście nabijają w butelkę
 • Akwizytorzy są zjawiskiem dość popularnym w dzisiejszych czasach. Ci sprytni potrafią namówić nie tylko na zakupy telewizji cyfrowej czy akcesoria kuchenne, ale również proponują zawarcie umów telekomunikacyjnych oraz ubezpieczeniowych. Sposobów na dotarcie do nowych klientów jest wiele. Każdy sprzedawca ma swoją sprawdzoną metodę. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej popularnym wśród polskich pseudo sprzedawców.
  Sposób na administrację jest

 • Z ogrodu oliwnego
 • Oliwki a wraz z nimi oliwa są znane i cenione od tysięcy lat jako podstawa zdrowej diety oraz codziennego menu. Drzewo oliwne uprawiane jest od tysiącleci. Jednak najwcześniej znane było nigdzie indziej niż w starożytnej Grecji. Stamtąd to uprawy rozprzestrzeniły się na całą Europę, a najbardziej do krajów śródziemnomorskich, gdzie służy ku temu tamtejszy klimat.

 • Jesienne Grzybki na śniadanie
 • Czujecie zapach placków ziemniaczane z borowikami albo jajecznicy z kurkami? Miły początek dnia, a także wyśmienity akcent każdego posiłku. Grzyby właśnie pod koniec lata oraz piękną polską jakże złotą jesienią są bohaterami wielu dań. Grzybiarze z pasją ruszają na podbój borów, lasów oraz innych tajemnych miejsc, po to aby uzbierać pełne kosze tych leśnych skarbów.
  Najlepszą

 • Dlaczego gotowanie jest takie ważne?
 • Gotowanie dla niektórych jest pasją a dla niektórych udręką, jedni umieją gotować za to innym nie wychodzi to specjalnie za dobrze. Ale czy da się cały czas chodzić do restauracji lub zamawiać jedzenie w fast-foodach? Moim zdaniem lepiej jest się czegoś nauczyć i sobie to ugotować, gotowanie dla samego siebie nie musi być jakieś specjalnie

Categories: Dom

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin

Search Site