Wydarzenia

…o wszystkim

Miejsca kultury i rozrywki

Posted by admin on Listopad - 8 - 2012

Placówki kulturalne w naszym kraju są miejscami, które nie tylko dostarczają rozrywki i kultury, ale pozwalają również na organizowanie wielu ważnych i cennych wydarzeń, które przyczyniają się do poprawy świata wokół nas. Niestety czasy, gdy dom kultury pełnił ważna rolę w życiu młodzieży już dawno minęły. Jeszcze w czasach młodości dzisiejszego średniego pokolenia, w domach kultury i świetlicach tętniło życie. Możliwość spotkania z ludźmi, organizacji ciekawych wydarzeń czy pokazów był naprawdę atrakcyjne i rozwijające. Dziś niestety każdy młody człowiek uznałby, że to nudne zajęcie przeznaczone dla miłośników harcerstwa.

Większość młodych woli więc siedzieć przed ekranem komputera, nie wychodząc z domu i spotykając się z rówieśnikami w wirtualnym świecie. Niestety między innymi takie miejsca są zamykane. Brak pieniędzy sprawia, że są po prostu nieopłacalne. Każda gmina woli przeznaczyć fundusze na konkretne cele – takie które w widoczny i istotny sposób poprawią wizerunek miejscowości czy komfort mieszkańców. Dlatego też biblioteki, świetlice i centra kultury są zamykane. A pomieszczenia, w których się dawniej mieściły mogą zostać zaadaptowane na przykład na prywatne  biuro rachunkowe (PRYM.info), sklep  czy inną działalność. Takie  biuro rachunkowe w Krakowie pozwoli nie tylko na ograniczenie wydatków, ale również na zyskanie dodatkowych wpływów do gminnej kasy.

Niestety dochody na kulturę zawsze były dość niewielkie – niestety upadają kina i biblioteki. Sytuacja nie przedstawia się zbyt dobrze. Brak funduszy przekłada się na zwiększenie ceny biletów, a to oczywiście zniechęca ludzi, którzy i tak z rzadka mogą pozwolić sobie na wizytę w teatrze czy na seansie filmowym. Nadzieja na poprawę sytuacji – przynajmniej kin, pojawiła się kilka lat temu, wraz z boomem na młode polskie produkcje filmowe – jaki będzie tego wynik? Zobaczymy niebawem!

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Elektronika

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site