Wydarzenia

…o wszystkim

Moduły LED – najlepsze źródło światła

Posted by admin on Grudzień - 22 - 2016

Każdy z nas chce jak najwięcej zaoszczędzić na kosztach zużycia energii elektrycznej. Jednym z elementów w naszych domach generujących największe koszty jest ich oświetlenie. Warto więc zrezygnować z klasycznych żarówek na rzecz bardziej energooszczędnego rozwiązania jakim z pewnością jest oświetlenie LED.

moduły led
Na rynku jest dostępne wiele różnych źródeł oświetlenia, które wykorzystują diody, a jednym z nich są zyskujące coraz większą popularność moduły LED. Powoli wypierają one np. stosowane dotychczas taśmy. Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, które z powodzeniem można zastosować zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz budynków. Moduły LED można nabyć w wielu kolorach czy mocach, najczęściej występują wersje zasilane napięciem 12 voltów. Oświetlenie LED można dzięki ich zwartej budowie i stosunkowo małych rozmiarach stosować praktycznie wszędzie, dodatkowo moduły LED są wyposażone w dwustronną taśmę 3M, są więc łatwe do zamocowania praktycznie na każdej powierzchni.
Służą również jako elementy lamp LED i opraw LED, jest też możliwy ich montaż w trudno dostępnych miejscach. Oświetlenie LED dzięki ich zastosowaniu będzie wyjątkowo trwałe, diody mogą bowiem pracować nawet do 10 lat, pobierając jednocześnie minimalną ilość energii. Nie emitują żadnego szkodliwego promieniowania podczerwonego i nadfioletowego, a co najważniejsze nie zawierają substancji takich jak rtęć stosowana w innych źródłach oświetlenia. Są więc bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Artykuł powstał przy współpracy z pracownikami sklepu internetowego: LED-LABS.PL

Podobne artykuły:

  • Oprawy LED i Oświetlenie LED
  • Światło jest w dzisiejszych czasach podstawowym dobrem, nie umiemy sobie wyobrazić życia bez dostępu do niego o każdej porze dnia i nocy. Nie bylibyśmy w stanie realizować naszych celi, jeżeli po zmroku brakowałoby nam światła. Żadne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez porządnego oświetlenia. Dzięki nim wnętrze mieszkań może nabrać ciepłego, rodzinnego charakteru. Oświetlenie

  • Dekorowanie mieszkania
  • Dekorowanie mieszkania może być świetną zabawą dla całej rodziny. Wszystkie pomysły warto przemyśleć nie tylko samemu, ale i z całą rodziną – dzieci na pewno również będą miały coś do dodania! Jeśli mieszkasz sam, na pewno znajdziesz w tym zajęciu mnóstwo inspiracji i odświeżysz swoje życie – tak działają zmiany, a nowej energii doda nie

Categories: Dom, Elektronika

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site