Wydarzenia

…o wszystkim

Neutralizacja przykrych zapachów

Posted by admin on Luty - 2 - 2017

roślinyDostępnych jest wiele różnych środków do pozbycia się nieprzyjemnych zapachów. Niektóre jednak tylko maskują złe zapachy, inne je usuwają częściowo lub całkiem. Aby dobrać odpowiedni produkt musimy zastanowić się jakie zapachy chcemy usunąć i jakie jest ich pochodzenie. Może warto zdecydować się na filtry węglowe. Aby usunąć nieprzyjemny zapach pamiętajmy, że produkty do ich usuwania wykorzystujemy na czystą powierzchnię.

Jest to bardzo ważne, ponieważ neutralizacja zabrudzonych mebli jest mniej skuteczna. Neutralizacja zapachu roślin jest bardzo istotna.

Rodzaje neutralizacji zapachów

Ozon wykorzystywany jest jako silny utleniacz. Jest to środek, który odkaża i dezynfekuje. Usuwa pleśń, wszelkie grzyby i zanieczyszczenia chemiczne. Wchodzi w reakcje ze związkami organicznymi i skutecznie je niszczy. Jeżeli użyjemy go do usuwania brzydkich zapachów będzie to dezodoryzacja. Dezodoryzacja polega na minimalizacji odoru lub zmianie zapachu poprzez pozbycie się części zanieczyszczeń lub wprowadzenie do powietrza innych związków chemicznych.

Neutralizator jest produktem, który usuwa przykry zapach. Cząsteczki neutralizatora łączą się z brzydkimi zapachami prowadząc do powstania innych i neutralnych połączeń, kompletnie nieaktywnych pod względem zapachu i poziomu toksyczności. Typowy zapach powstaje z powietrza, bakterii, wody i organicznego procesu rozkładu. Podczas tego procesu powstają różne nieprzyjemnie pachnące gazy. Neutralizator całkowicie przerywa te zmiany neutralizując je u źródła.

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Dom

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site