Wydarzenia

…o wszystkim

Odrestaurowanie samochodu czas zacząć

Posted by admin on Luty - 13 - 2017

lakierowanie autaJestem użytkownikiem, można by powiedzieć, kultowego samochodu dostawczego. To VW T2. W tym roku, zebrałem odpowiednie fundusze, które w całości zamierzam przeznaczyć na jego remont i renowację. Lakiery samochodowe, które oferowane są do sprzedaży, przyprawiają o zawrót głowy i nie wiem jeszcze na jaki dokładnie kolor będzie pomalowany mój bus.

Zakupiłem już taśmy maskujące, które są niezbędnym wręcz elementem, pomagającym przy pracach renowacyjnych. Na początku zacząłem od rozkręcenia i wyjęcia całej tapicerki. Potem elektryka. Wyjęcie wszystkich kabli było nie lada wyzwaniem. Ale jakoś poszło. W końcu po paru tygodniach prac, zostały jak to się mówi, „gołe blachy”. Następnie przyszedł czas na szlifowanie i dospawanie, brakujących elementów karoserii. Z tym chyba było najwięcej pracy. Blacha musiała być dokładnie dopasowana i właściwie przyspawana. W tym czasie, do mojego warsztatu przywieźli, zamówione wcześniej podkłady i lakiery samochodowe. Zdecydowałem, że transporter będzie w kolorze czarnym z białymi elementami. Przy rozgraniczeniu lakieru na karoserii pomocne okażą się taśmy maskujące. Po wyszlifowaniu blach, przyszedł czas na szpachlowanie. Trzeba to było zrobić dokładnie, nadając blasze pierwotny wygląd. Potem znowu szlifowanie i nakładanie kolejnej warstwy. Wszystko tak aby uzyskać pożądany efekt. Po odtłuczeniu całej blacharki, przystąpiłem do nanoszenia podkładu lakierniczego.

Nakleiłem taśmy maskujące w miejscach połączenia się dwóch kolorów lakierów i przy pomocy pistoletu naniosłem właściwy lakier. Efekt jest powalający. Użyte przeze mnie lakiery samochodowe doskonale się sprawdziły. Zachęcam do oglądania mojej nowej T2.

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Motoryzacja

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site