Wydarzenia

…o wszystkim

Polisa w szkole czy na własną rękę? A może wcale?

Posted by admin on Wrzesień - 29 - 2011

Jest wiele różnych rzeczy w życiu zwykłego człowieka, o które szczególnie trzeba dbać. Jedni dbają o włosy czy zęby, inni o zdrowie, jeszcze inni zabezpieczają dom, aby cała geotechnika działała bez zarzutu i szwanku. Są jednakże tacy, którzy czynią dziecko jako ogrom inwestycji. Jedną z nich jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Jest wrzesień, miesiąc, w którym zaczyna się szkoła. Agencje ubezpieczeniowe tylko zacierają ręce, aby zebrać żniwo z wielu szkól lub placówek, które zaczynają tętnić życiem. Jednakże rodzice powinni bacznie przyjrzeć się propozycji szkoły zanim zapłacą.

Dzieci w szkołach dostają karteczki dla rodziców, iż należy zapłacić obowiązkowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.  Zazwyczaj składka taka jest w granicy 30 do 50 zł za cały rok. Jedni płacą nie zastanawiając się czy to dużo czy mało. Robią to z wygody, gdyż tak jest łatwiej. Zapłacić raz i mieć święty spokój na cały rok. Jednakże diabeł jak to zwykle bywa tkwi w szczegółach.

Otóż niewiele ludzi, a w tym rodziców, wie, że proponowane przez szkole ubezpieczenie wcale nie jest obowiązkowe. Jeśli rodzic nie chce, wcale nie musi go wykupować. Szkoły czasami wywierają nacisk manipulując  rodzicami, by opłacali składki ubezpieczeniowe. Jest to bezprawne. Nie ulega wątpliwości, iż warto dziecko ubezpieczyć. W końcu wypadki się zdarzają, czasem z winy pociechy, a czasem są ofiarą szaleństw innych dzieciaków.

Wykupione przez szkołe ubezpieczenie jest ubezpieczeniem grupowym. Polisa dotyczy wielu osób i jest tańsza, niż gdyby każdy z zainteresowanych ubezpieczał się indywidulanie.  Jest to ogromna zaleta. Wadą jest to, że rodzic nie ma wpływu na zakres objętej dzieckiem ochrony. To szkoła negocjuje warunki umowy, określa sumę składki. Właśnie te czynniki maja ogromny wpływ na sumę ewentualnego odszkodowania. Zatem kwota odszkodowania jest odpowiednim procentem sumy ubezpieczenia. Dlatego czasem warto zastanowić się dwukrotnie, a listy od dyrektora czytać dokładnie. Lepiej nie kupować kota w worku.

 

Podobne artykuły:

 • Remonty z piekła rodem
 • Remont, to słowo na które większość nie tylko pań, ale i panów reaguje prawie alergicznie. Tumany kurzu unoszące się w całym mieszkaniu, a także kręcąca się wkoło ekipa remontowa może doprowadzić do szału nawet najbardziej cierpliwych. Ale niestety prawda jest taka, że każdy dom, mieszkanie czy pokój w końcu wymagać będzie odpowiedniego remontu czy choćby

 • Wykorzystanie geotechniki w budownictwie
 • Nowoczesne budownictwo ma do zaproponowania wiele korzystnych z punktu widzenia lokatorów rozwiązań, które pozwalają na ograniczenie codziennych wydatków. Jednym z nowoczesnych rodzajów jest budownictwo pasywne. Aby była mowa o tym, że dany budynek spełnia wymagania nazwania go pasywnym konieczne jest to, by posiadał bardzo dobre izolacje cieplne.
  Nie tylko dopiero co powstałe budynki mogą posiadać takie

 • Architektura i budownictwo
 • Architektura i tworzenie nowych budynków i przestrzeni użyteczności publicznej jest niezwykle satysfakcjonująca pracą. I choć wymaga ona wielu poświęceń i wielu lat nauki i nabierania doświadczenia, to bardzo ceniony i opłacalny zawód, który daje satysfakcję. Szczególną popularnością wśród architektów i projektantów cieszą się budynki oryginalne i niezwykłe, które same w sobie są pewnym dziełem sztuki.

 • Budownictwo specjalistyczne kierunkiem zamawianym
 • W obecnych czasach znalezienie inżyniera na polskim rynku pracy graniczy niemalże z cudem. Pracodawcy bija się o każdego jednego absolwenta, albo nawet jeszcze studenta studiów technicznych. Posiadanie takiego wykształcenia jest prawdziwą karta przetargową na polskim rynku pracy.
  Fundamentowanie
  Podczas gdy absolwenci studiów humanistycznych borykają się z problemem znalezienia odpowiedniej lub jakiejkolwiek pracy, inżynierowie maja problem, z nadmiarem

Categories: Budownictwo

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin

Search Site