Wydarzenia

…o wszystkim

Problemy z wagą i sposoby ich przezwyciężania

Posted by admin on Sierpień - 17 - 2012

Ci którzy mają problemy z wahaniem wagi, wiedzą, że walka z nadmiernymi kilogramami często jest nierówna. Bywa tak, że nawet gdy odchudzamy się, ruszamy i nie pozwalamy sobie na małe przekąski i tak nie możemy zrzucić zbędnego tłuszczyku. Odchudzanie jest bowiem bardzo zależne od indywidualnych cech każdego człowieka. Czasami po prostu tusza jest już przypisana genetycznie, czasem wynika ona z choroby lub rozmaitych zaburzeń zachodzących w naszym organizmie. Najczęstszą przyczyną otyłości, wynikającą z naszego organizmu jest chora tarczyca – a właściwie nieodpowiednia ilość hormonów, jaką wydziela. Niedoczynność tarczycy powoduje gwałtowne przybieranie na wadze i utrzymywanie jej – niestety dotyka dużo częściej kobiety.

Innymi przyczynami mogą być również zaburzenia emocjonalne. Wiele problemów żywieniowych ma właśnie podłoże psychologiczne. Wszystkie największe schorzenia i zaburzenia odżywiania takie jak bulimia czy anoreksja są wynikiem długoletnich problemów związanych z samoakceptacją. Tycie zdarza się osobom, które są niepewne siebie i zwyczajnie „zajadają” swój smutek. Jedzenie jest przyjemnością – stanowi więc rodzaj nagrody, czasowego dowartościowania, które na chwile pozwoli zapomnieć o przykrościach. To jednak błędne koło, które sprawia, że wiele ludzi nie może cieszyć się z życia. Jednak jeżeli nie zauważamy u siebie takich problemów, w miarę zdrowo się odżywiamy i stosujemy racjonalną dietę, a nie potrafimy schudnąć, warto udać się z tym problemem do dietetyka.

Zleci nam przede wszystkim odpowiednie badania, które zweryfikują jakie jest podłoże naszego problemu. Praca nad własnym ciałem to bardzo złożony proces – należy podejść do niego wielokierunkowo. Najważniejsze jest odpowiednie nastawienie psychiczne oraz dokładne przeanalizowanie wyników badań. Dieta nie może przebiegać bez ćwiczeń fizycznych. Trening personalny Kraków  przeprowadzony pod okiem profesjonalistów będzie dużo skuteczniejszy. Odpowiednio wyszkolony trener personalny Kraków pomoże nam szybko i efektywnie pozbyć się wałeczków i oponek.

 

dieta Kraków

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Sport

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site