Wydarzenia

…o wszystkim

Restauracja restauracji nierówna

Posted by admin on Luty - 15 - 2012

O krakowskich piwnicach, knajpkach i lokalach można by pisać wiele. Ich mury widziały wiele sytuacji zabawnych, przykrych czy nawet żenujących. Dziś całkowicie odbiegają charakterem od tych sprzed lat – mimo, że nie zmieniły wcale miejsca, ale za to swój charakter. Przeszłość krakowskiego rynku kojarzy nam się z wierszem, którego bohaterami była zaczarowana dorożka, zaczarowany dorożkarz i takiż sam koń. Choć do dziś wiele stoi ich na rynku, nie są już wcale magiczne, ale wręcz przeciwnie – mocno stąpają po ziemi w poszukiwaniu zarobku.
Kawiarnie były kiedyś miejscem spotkań. Nie tylko zabawy, ale przede wszystkim dyskusji. Artyści, literaci czy zwykli ludzie mogli przesiadywać w kawiarnianych murach długie godziny – jak nie całe dnie. Kto wie ile artystycznych pomysłów zrodziło się podczas takich restauracyjnych posiedzeń. Dziś nie ma ulicy wokół rynku, na której nie napotkalibyśmy na restauracje Kraków, kluby czy kawiarenki. Wielbiciele nocnego trybu życia i stali bywalcy doskonale wiedzą czym poszczególne miejsca różnią się od siebie.
Atmosfera, klimat i rodzaj muzyki w tych miejscach są skrajnie różne. Podobnie jak odwiedzający je ludzie. Niestety w większości miejsc po dawnej świetności pozostały tylko te same mury. Właściciele nastawieni są zazwyczaj na zysk. Dlatego serwują marnej jakości trunki i nie gwarantują należytej ochrony takiego miejsca. Czasem są po prostu niebezpieczne. Takich miejsc należy unikać jak ognia. Są jednak i ich przeciwieństwa.
Znajdziemy tu ogromną różnorodność restauracji i rodzajów kuchni jakie serwują. Każdego dnia możemy posmakować jedzenia z różnych części świata – shusi, kuchnia gruzji, Meksyku, Włoch czy Grecji, lub po prostu nasze domowe polskie pierogi. Dobra restauracja to taka, która jest uczciwa z klientem. Nie próbuje go oszukać, czy częstować nie całkiem świeżym jedzeniem. Przed wyjściem na obiad warto zasięgnąć opinii smakoszy – można się bowiem naciąć!
torby papierowe

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Biznes

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site