Wydarzenia

…o wszystkim

Rewelacje i rewolucje kulturalne

Posted by admin on Luty - 28 - 2012

Obraz przeciętnego Polaka i jego stosunek do kultury nie jest optymistyczny a czytelnictwo spada ciągle na łeb i na szyję. Okazuje się jednak, że nie jest z nami aż tak źle. Świadczyć może o tym chociażby ostatnie odrodzenie polskiego kina i świetne dzieła filmowe jakie mogliśmy oglądać na dużym ekranie. Co więcej, tematyka filmów nie wpisywała się w popularne hollywoodzkie szablony, ale była ambitna i skierowana do bardziej wymagającego widza. I było tych widzów całkiem sporo.
Wiele dobrego działo się również ostatnimi czasy na deskach teatrów i scenach muzycznych. Odbył się pierwszy tego typu w Europie spektakl 3D reżyserowany przez Janusza Józefowicza. Skoro tak wiele dzieje się na polu kulturalnym, świadczy to dobrze o nas – jest bowiem zapotrzebowanie na kulturę. Dużym ułatwieniem dla fanów kina, teatru, sztuki czy muzyki jest powstawanie portali takich jak Kulturomix, które przedstawiają zbiorczą ofertę kulturalną w poszczególnych miastach. Co więcej, dla wygody uczestników tych wydarzeń, wprowadzono nowatorski system sprzedaży biletów.
Cyfrowy bilet może zostać zakupiony bezpośrednio z portalu. Jest to specjalny kod graficzny, który znajduje się w naszym telefonie. Kasowanie biletu odbywa się przez jego zeskanowanie. Jest to bardzo wygodny sposób nie tylko na zakup takiej wejściówki, ale także na jej przechowywanie. Papierowy bilet ważny był jeżeli znajdował się w nienaruszonym stanie. Wiemy jak często zdarzają się wypadki przemoczenia czy naddarcia jego struktury – tym bardziej, jeżeli zakupiony był na długo przed terminem wydarzenia.
Takie rozwiązanie dobre jest dla samych sprzedawców, którzy nie muszą martwić się o dystrybucję biletów, oraz problem ich podrabiania czy sprzedawania przez tzw. koników. Wraz z postępem technologicznym idą nowe rozwiązania na polu kultury. Na szczęście sztuka jest tak uniwersalną formą przekazywania treści, że nawet adaptacje antycznych dramatów nadal są aktualne, tak samo jak problemy człowieka.
SPRZEDAM DOM W KTÓRYM JUŻ NIE MOGĘ MIESZKAĆ

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Hobby, rozrywka

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site