Wydarzenia

…o wszystkim

Serce w gotowości do długiego bicia

Posted by admin on Listopad - 25 - 2011

Problemem dzisiejszych czasów nie jest ani bomba atomowa, ani nawet dentysta Wrocław, którego większość z nas się obawia, lecz serce ludzkie. Dane statystyczne, które mówią o chorobach serca, powodach nagłych śmierci nie są zbyt obiecujące, ani optymistyczne. Kobiety obawiają się raka piersi, a mężczyźni prostaty. Jednakże w trosce o te narządy zapominają o innym, najważniejszym w ich organizmie narządzie.

Ludzie powinni mieć większa świadomość zdrowia oraz swojej kondycji. Nie chodzi tu o sprawy natury miłosnej, lecz o serce jako najważniejszy organ w ludzkim organizmie. Nie bez kozery porównuje się go do silnika samochodowego. Należy zatem postawić va banque na serce, aby kiedyś spijać śmietankę zdrowia.

Ci, którzy mają zdrowe serce powinni wykonywać dla zdrowia serca treningi aerobowe. Są to zestawy ćwiczeń wytrzymałościowych, które wykonywane w równym tempie, zwiększają zapotrzebowanie organizmu na tlen. Już bieg, szybki marsz czy jazda na rowerze są w stanie usprawnić nasz mięsień serca. Wszak serce jak każdy inny mięsień, aby zachowało swoją sprawność musi być regularnie ćwiczone. Ponadto regularny wysiłek fizyczny obniża poziom złego, na korzyść  dobrego cholesterolu. Pomaga zapobiegać również miażdżycy.

Jednakże bardzo ważne jest tętno, które należy sprawdzać podczas treningu. Można robić to w dwojaki sposób. Albo na nadgarstku opuszkami dwóch placów, albo na tętnicy szyjnej. W trakcie ćwiczeń puls nie powinien przekraczać 120 uderzeń na minutę.

Nie należy również zapominać o zbilansowanej diecie, która według fachowców powinna składać się z pięciu posiłków w ciągu dnia. Dzienna porcja zmaksymalizowana w kolorowe warzywa oraz owoce, a zminimalizowana w tłuszcze, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego.

Istnieje kilka złotych rad, które pomagają naszemu sercu bić jak najdłużej. Decyzja o tym ile lat jeszcze przed nami należy do nas.

Podobne artykuły:

 • Antylekarzowa terapia żywieniowa
 • Rosół to tradycyjny babciny sposób, gdy zaczyna się przeziębienie i kaszel. Wiadomo o tym nie od dziś. W świecie otrzymał również przydomek „żydowska aspiryna”. Jednakże co jest w nim takiego magicznego, że potrafi rozgrzać, wzmocnić oraz szybko postawić na nogi? Otóż w mięsie, na którym gotuje się wywar, zawiera się cysteina. Jest to aminokwas

 • Reumatyzm może grozić każdemu
 • Według statystyk na reumatyzm cierpi nawet do 20 procent Polaków. Z reguły są to ludzie starsi, ale od każdej reguły są oczywiści wyjątki. Poza lekami, operacjami, które wszczepiają implanty Wrocław, chorobę można załagodzić odpowiednią rehabilitacją.
  Reumatyzm to potoczne określenie ponad setki przypadłości, które najczęściej objawiają się bolesnymi stanami zapalnymi stawów, mięśni oraz kości. Wielu z nas,

 • Omijaj laryngologa szerokim łukiem
 • Każdy z nas codziennie narażony jest na wiele chorób. Zapalenie uszu to jedna z wielu przykrych niespodzianek, jakie może nas spotkać w każdej porze roku. Niezależnie czy zima czy też lato schorzenie to może nas spotkać. Wówczas nie może obejść się bez wizyty u laryngologa. Podobnie zresztą jak dentysta Wrocław przyjmuje swoich pacjentów cały rok

Categories: Zdrowie

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin

Search Site