Wydarzenia

…o wszystkim

Spełniony świat bajek

Posted by admin on Marzec - 19 - 2012

Każde dziecko, które z pasją oglądało disnejowskie bajki, miało jedno marzenie – pojechać do królestwa zabawy – Disneylandu. To niezwykłe miejsce pozwala obejrzeć baśniowy świat nie tylko oczyma wyobraźni, ale na własne oczy – dotknąć bajkowych postaci, uścisnąć im dłoń i przytulić się do nich. Pierwszy Disneyland powstał w 1955 roku niedaleko miasta Anaheim w Kalifornii z inicjatywy samej wytwórni Disneya. Szaleństwo zabawy i radości, jakie wybuchło po jego powstaniu, sprawiło, że na całym globie zaczęły powstawać kolejne tego typu baśniowe miasteczka.
Na świecie znajduje się jeszcze kilka takich miejsc – między innymi w Tokio i na Florydzie. Europejczycy mogą cieszyć się tym parkiem rozrywki we Francji. Powstał on w 1992 roku, a dziesięć lat później rozbudowany został o Walt Disney Studio. Najbardziej przyciągającymi atrakcjami parku są postacie z bajek Disneya, baśniowe budynki i elementy żywcem przeniesione ze świata filmu do tak zwanego „reala”. Głównym, centralnym punktem każdego Disneylandu jest zamek, który równocześnie stanowi symbol parku. Co ciekawe, ma on swój rzeczywisty odpowiednik.
Inspiracją do zaprojektowania takiej właśnie budowli był bawarski zamek Neuschwanstein, co w tłumaczeniu oznacza Nowy Łabędzi Kamień . Jest to XIX-wieczny zamek neoromańsko-pseudomauretańsko-neogotycki. Budowa zamku Neuschwanstein rozpoczęła się 5 września 1869 roku, dzięki niesamowitej lokalizacji – na szczycie góry i przepięknemu projektowi, zamek monumentalnie wznosi się nad doliną. Dzięki specjalnym metodom deskowania i wyjątkowym materiałom był idealnym wzorem, który można by przenieść wprost do baśni. Dla dzieci bajki Disneya nie były zwykłymi filmami. Każde dziecko, które obejrzało Króla Lwa, Królika Bugsa, Alladyna czy Dzwonnika z Notre Dame był poruszone i nie pozostawało obojętne na historię bohaterów.
Można powiedzieć, że postacie Disneya są kultowe – dlatego tak wielką radością dla dzieci jest możliwość ich zobaczenia i spotkania się z nimi. Dzieciństwo i wspomnienia pochodzące z tego czasu, zawsze będzie się kojarzyło z tymi opowieściami. O silnym związku łączącym dzieci i bajki Disneya świadczy to, że większość z nich na Królu Lwie uroniło choćby jedną łezkę.

Catering dietetyczny Kraków

Podobne artykuły:

  • Sen Twojego maluszka
  • Przyjście na świat dziecka to czas piękny dla całej rodziny. Jego rodzice z czułością kompletują wyprawkę. Wśród niej nie może zabraknąć wysokiej jakości ubranek, zabawek czy akcesoriów do pielęgnacji. Wyzwaniem jest też urządzanie pokoju dziecięcego maluszka. Rzecz, której nie powinno w nim zabraknąć to kokon dla niemowlaka. W nim właśnie możemy układać do drzemek naszego

Categories: Dom

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site