Wydarzenia

…o wszystkim

Sztuka z kwiaciarni

Posted by admin on Listopad - 9 - 2012

Florystyka jest obecnie bardzo popularnym zawodem. I choć zazwyczaj zajmują się nią panie – coraz więcej reprezentantów płci odmiennej decyduje się na pracę w kwiaciarni, czy na podjęcie odpowiedniego kierunku studiów.  A jaka jest obiegowa opinia o florystyce? Raczej podchodzimy do tego tematu z pobłażaniem – dopóki nie przyjdzie nam kupić takich wyrobów jak bukiety okolicznościowe Kraków. Wtedy okazuje się, że  kosze z kwiatami Kraków czy wiązanki pogrzebowe Kraków jakie zamówiliśmy uprzednio są małymi cudami i wyrobami artystycznymi o niemałej cenie…

Bo florysta nie każdy być może. Sztuka układania takich specyficznych form jak bukiety ślubne Kraków czy skomplikowane dekoracje samochodów Kraków wcale nie jest prosta. Zmysł estetyczny, wiedza i gust muszą być poparte talentem.  Kompozycje kwiatowe Kraków od zarania dziejów traktowane były jako cos wyjątkowego – jako sztuka. Przykładem może być najbardziej znana sztuka japońska ikebana – określająca zasady układania kwiatów. Kwiaciarnie Kraków są więc dobrze prosperującymi firmami – oczywiście o ile nie maja zbyt wielkiej konkurencji.

Człowiek przecież nie może obyć się bez świąt i uroczystości : są one wpisane w nasze życie. A święto i jego celebracja nierozłącznie wiąże się właśnie z kwitami, którymi ustrajamy otoczenie, wnętrza czy wręczamy z dobrymi życzeniami. Natomiast kwiaty doniczkowe Kraków jakie możemy kupić w profesjonalnej kwiaciarni, choć droższe są od tych z sieciówek, są niewątpliwe bardziej odpornymi roślinami. Co więcej: to w kwiaciarniach dostaniemy szlachetne kwiaty i rośliny, których nie spotkamy gdzie indziej. Najlepszym przykładem są drzewka cytrusowe, te pochodzące z kwiaciarni są roślinami już zaszczepionymi, bardziej odpornymi na choroby i mającymi większe szanse na owocowanie.

A sama florystyka? To nie jest tylko zawód, ale przede wszystkim pasja, hobby i niesamowity talent  i zmysł, który pozwala pracować z tak delikatnymi roślinami.

 

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Elektronika

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site