Wydarzenia

…o wszystkim

Udogodnienia i nowinki

Posted by admin on Lipiec - 17 - 2012

Artysta i rzemieślnik to ponoć dwie przeciwne profesje. Nie można jednak zamykać się w każdej z osobne. Każdy artysta musi czasem stać się rzemieślnikiem, by móc zarobić na podstawowe potrzeby. Sztuka bowiem nie jest dziś w wielkiej cenie. Tym bardziej, że niewiele osób może pozwolić sobie na obcowanie z jej wytworami. Choć dziś zawód fryzjera traktuje się jak zwykłe zajęcie, nie jest ono wbrew pozorom tak oczywiste. Nie każdy bowiem może zajmować się profesjonalnym obcinaniem i stylizacją włosów. Prawdziwi wirtuozi nożyczek potrafią ze zwykłej fryzury uczynić kształt, który spowoduje metamorfozę całej osoby.
Ważne jednak by artysta tworzył w spokoju. Jak wiadomo czynniki stresowe nie są tu wskazane – podobnie jak załatwianie codziennych prozaicznych spraw. Choć może to wszystko przesada, faktem jest, że ograniczenie takich mechanicznych i drobnych czynności do minimum na pewno przyczynia się do większej efektywności pracy. Dlatego też powstały udogodnienia dla gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych. Specjalny program fryzjerski został dostosowany właśnie do tego typu gabinetów. Umożliwia on na przykład zapisy online, co już znacznie ogranicza formalności i oszczędza czas.
Rezerwacje przez internet, którą umożliwia to oprogramowanie dla gabinetu pozwala klientom na wybranie dogodnego dla siebie terminu wizyty z zacisza własnego domu. Ponadto system wysyła wiadomości tekstowe, które przypominają o wizycie. Taki sposób umawiania wizyt ogranicza pomyłki i niedomówienia. Daje również przejrzysty obraz miesięcznych dochodów, usług, które są najpopularniejsze wśród klientów oraz najefektywniejszych pracowników. Dziś bez takich specjalistycznych programów trudno jest prowadzić jakąkolwiek działalność. Informatyczne nowinki i oprogramowania mają służyć człowiekowi. Jednak w razie awarii nie może dojść do sytuacji, gdzie będziemy całkiem bezradni. Dlatego tez należy pamiętać, iż są to udogodnienia, które nie mogą nam zastąpić zdolności organizacyjnych.

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Bez kategorii

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site