Wydarzenia

…o wszystkim

Współczesny wystrój wnętrz

Posted by admin on Lipiec - 27 - 2012

Wystrój wnętrz podlega, podobnie jak i ubiory, modzie. Projektowanie mebli, armatury i dodatków jest również rodzajem sztuki. Lecz jest to sztuka użytkowa, dzięki której mamy nie tylko funkcjonalne i wygodne wnętrza, ale również wnętrza, które są estetyczne i stylowe. Nie ma jednego trendu dominującego w sztuce wystrojów wnętrz. Tendencje wahają się od zimnej chromowanej stali, minimalistycznych mebli, po wnętrza urządzone designersko, które są wyraziste a czasem nawet kiczowate. Są jednak pewne tendencje, które określają styl określonych lat. Jeszcze kilkanaście lat temu najmodniejszym i najbardziej pożądanym elementem wystroju był kryształ. Chętnie kupowano nie tylko wazony, popielniczki czy patery, ale również wykorzystywano go w wykroczeniach. Lampy kryształowe były krzykiem mody i każdy chciał posiadać je w domu.

Dziś na półkach zalegają te relikty dawnych lat i czekają na swoją porę – aż znów zapragniemy dotykać grubego, zdobionego szkła i cieszyć nim oczy. Na razie jednak skłaniamy się w stronę inności i nowości. Lampy nowoczesne dziś są prawdziwymi perełkami. Wykonuje się je z różnych materiałów – począwszy od papieru, plastiku przez szkło czy metal. Obecnie kładziemy bowiem większy nacisk na oświetlenie. Jest ono bowiem dopełnieniem całego wystroju i pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat. Wolimy dziś również materiały surowe. Korzystamy chętnie z drewna, którego surowe belki podwieszamy pod sufitem, by nadać pomieszczeniu wyrazu i smaku.

Równie często skłaniamy się do stylizacji na niewykończone pomieszczenia. Tapety lub specjalne płytki mają imitować nieotynkowane, czerwone cegłówki a kamień w łazience nie koniecznie musi być już gładki i śnieżnobiały. Faktury i kolory w połączeniu z odpowiednim światłem tworzą bardzo ciekawe efekty. Instalacja takiego rodzaju oświetlenia jak   oczka sufitowe czy lampy ideal lux powoduje, że pomieszczenia wydają się większe, jaśniejsze i bardziej przyjazne. Lubimy eksperymentować. Producenci dają nam taką możliwość wypuszczając coraz to nowe produkty – bardzo popularne ostatnimi laty są lampy ledowe, które pobierają znacznie mniej energii niż zwykłe świetlówki a świecą jaśniej i dłużej.

 

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Hobby, rozrywka

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site