Wydarzenia

…o wszystkim

Wykorzystanie geotechniki w budownictwie

Posted by admin on Lipiec - 5 - 2018

geotechnikaNowoczesne budownictwo ma do zaproponowania wiele korzystnych z punktu widzenia lokatorów rozwiązań, które pozwalają na ograniczenie codziennych wydatków. Jednym z nowoczesnych rodzajów jest budownictwo pasywne. Aby była mowa o tym, że dany budynek spełnia wymagania nazwania go pasywnym konieczne jest to, by posiadał bardzo dobre izolacje cieplne.

Nie tylko dopiero co powstałe budynki mogą posiadać takie właściwości. Istnieje możliwość dostosowania starszych nieruchomości do takich standardów. Wymaga to jednak większych nakładów finansowych. Dom pasywny charakteryzuje się mniejszym zapotrzebowaniem na energię niezbędną do jego ogrzewania, ponieważ energię gwarantują w tym przypadku pasywne źródła ciepła w postaci urządzeń elektrycznych, ciepła słonecznego lub nawet domowników.

Równie ważne znaczenie ma tu geotechnika. Geotechnika jest dziedziną inżynierii, którą śmiało możemy kojarzyć z inżynierią lądową. Zajmuje się ona dokładną analizą właściwości gruntów niezbędnych do określenia możliwości projektowania i stawiania budowli ziemnych na danym terenie. Specjalista zajmujący się tą dziedziną inżynierii powinien posiadać ogromną wiedzę z zakresu gruntoznawstwa, mechaniki gruntów, czy też geologii.

Praca geotechników jest istotna ew krajach, w których istnieje ryzyko pojawienia się trzęsień ziemi. W takich krajach do ich obowiązków należy na przykład wiarygodna ocena warunków gruntowych, co ma ogromny wpływ na ochronę budynków przed niszczycielskim działaniem sił przyrody. Wówczas badania geotechniczne muszą być przeprowadzone obowiązkowo.

Podobne artykuły:

 • Architektura i budownictwo
 • Architektura i tworzenie nowych budynków i przestrzeni użyteczności publicznej jest niezwykle satysfakcjonująca pracą. I choć wymaga ona wielu poświęceń i wielu lat nauki i nabierania doświadczenia, to bardzo ceniony i opłacalny zawód, który daje satysfakcję. Szczególną popularnością wśród architektów i projektantów cieszą się budynki oryginalne i niezwykłe, które same w sobie są pewnym dziełem sztuki.

 • Polisa w szkole czy na własną rękę? A może wcale?
 • Jest wiele różnych rzeczy w życiu zwykłego człowieka, o które szczególnie trzeba dbać. Jedni dbają o włosy czy zęby, inni o zdrowie, jeszcze inni zabezpieczają dom, aby cała geotechnika działała bez zarzutu i szwanku. Są jednakże tacy, którzy czynią dziecko jako ogrom inwestycji. Jedną z nich jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Jest wrzesień, miesiąc, w którym

 • Warzywa i owoce z innej beczki
 • Chociaż polki sklepów oraz supermarketów uginają się pod ciężarem najrozmaitszych przetworów, zarówno tych warzywnych, owocowych, pikantnych jak i słodkich czy marynowanych. Jednakże nawet te najlepsze z najwyższej polki cenowej nie dorównają w smaku przetworom domowym. Dlatego tez warto korzystając z letniego oraz jesiennego dostatku warzyw oraz owoców, pokusić się o zaopatrzenie spiżarni chociaż w kilka

 • Budownictwo specjalistyczne kierunkiem zamawianym
 • W obecnych czasach znalezienie inżyniera na polskim rynku pracy graniczy niemalże z cudem. Pracodawcy bija się o każdego jednego absolwenta, albo nawet jeszcze studenta studiów technicznych. Posiadanie takiego wykształcenia jest prawdziwą karta przetargową na polskim rynku pracy.
  Fundamentowanie
  Podczas gdy absolwenci studiów humanistycznych borykają się z problemem znalezienia odpowiedniej lub jakiejkolwiek pracy, inżynierowie maja problem, z nadmiarem

 • Magister inżynier budownictwa, most wanted!
 • Rynek pracy jest niczym żywy organizm, szybko reaguje na otoczenie. Trendy w światowej gospodarce zmieniają się niczym kolory i kształty w kalejdoskopie. To właśnie rynek pracy jest najbardziej czuły na takie zmiany, zwłaszcza w zapotrzebowaniu na poszczególne specjalności oraz umiejętności.
  Istnieje wiele analiz, badań oraz prognoz, jaki fach cieszy się największym zapotrzebowaniem. Widmo kryzysu sprawia, że

Categories: Budownictwo

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin

Search Site