Wydarzenia

…o wszystkim

Zmiana weselnych zwyczajów

Posted by admin on Styczeń - 30 - 2012

Choć mieszkańcy mniejszych miejscowości chętniej pozostają przy tradycyjnych obrzędach ślubnych, te współczesne odbiegają często od tych zwyczajowych. Szczególnie w dużych miastach. O ile cała ceremonia zaślubin zachowała swoje ramy i zwyczajowe rytuały, wesele wygląda już całkiem inaczej. Wiele zabaw i motywów, które pojawiają się tego wieczora pochodzi z innych kultur i środowisk. Popularne stają się np. chińskie lampiony puszczane w niebo tuz po zapadnięciu zmroku.
Często spotykamy się również z listą prezentów dołączaną do zaproszenia ślubnego. Sporządzenie takiej listy musi jednak odbywać się z zachowaniem umiaru i zdrowego rozsądku. Jest to dość ryzykowny krok, gdyż naszym gościom nie koniecznie taki pomysł musi się podobać. Często młodzi życzą sobie po prostu pieniądze – co jest najwygodniejszym i chyba najpraktyczniejszym prezentem. Dodatkiem do podarunku od zawsze są bukiety ślubne Kraków.
Jednak i tu czasami odchodzi się od zwyczaju wręczania kwiatów. Powstała bowiem nowa moda – zamiast bukietu, który jest przecież dość kosztowny, młodzi życzą sobie jeden zakład Lotto. Nie było jeszcze ponoć przypadku wylosowania szóstki w taki sposób – być może to dobrze. Goście weselni mogliby się bardzo zmartwić po przyjęciu. Być może dlatego ciągłym powodzeniem w sprzedaży cieszą się kwiaciarnie Kraków. Bukiety ślubne zasuszone w odpowiedni sposób również są pamiątką tego dnia.
Tradycyjne wesela cieszą się nadal popularnością jednak coraz częściej ludzie albo z nich rezygnują na rzecz uroczystego obiadu, albo zmieniają ich konwencję. Często przypominają już dyskoteki. Panna młoda nierzadko rezygnuje z białej sukienki i zaraz po ślubie zamienia ją na coś bardziej kusego i wygodnego. Starszemu pokoleniu czasem trudno to zrozumieć i może być lekko zszokowane, ale chodzi przecież o to, by młodzi byli zadowoleni. W końcu to ich dzień.

Implanty Wrocław

Podobne artykuły:

    None Found

Categories: Zdrowie

Leave a Reply


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Search Site